Teicama vietas izvēle vides izglītības nometnei

Pateicoties Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālajam atbalstam, biedrība "Tūristu klubs Dinamo", 13.-21.jūnijā (2015) biedrības "Jaunais Dinamietis" sporta un atpūtas bāzē īstenoja vides izglītības nometni DABAS BALSS KLUSUMĀ.

Deviņas dienas, Latgales sirdī pie Rāznas ezera, 15 jaunieši ar dzirdes traucējumiem mācījās saklausīt Latvijas dabu klusumā, viens otru un cilvēku, kuri mīl to, ko dara, pieredzi un zināšanas. Nometnes ievirze bija vizuālā komunikācija, bet mērķi: informatīvi vispusīgi izglītot jauniešus Latvijas vides jautājumos; sniegt grupai izzinošu ceļojumu Rāznas nacionālā parka teritorijā; attīstīt dalībnieku ar dzirdes traucējumiem verbālās un neverbālās komunikācijas prasmes.

Telpās jaunieši uzturējās maz, jo laiks, tāpat kā daba, lutināja. Programma bija piesātināta: rīta skriešana; sporta un citas spēles; fotogrāfa lekcija un plenērs; viesošanās zemnieku saimniecībā "Rudo kumeļu pauguri"; kustību nodarbība ar komandas veidošanas elementiem; lekcijas  par ūdeņiem, zivīm, kukaiņiem, augiem, augsni, biškopību, podniecību, māliem, mežiem, Latvijas tuvojošos simtgadi; vizāžista nodarbība; laivošana; makšķerēšana; putnu gredzenošana un meklēšana; Rāznas nacionālā parka teritorijas izpēte; augstāko virsotņu iekarošana; pārrunas; diskusijas; zīmēšana; veidošana; dejošana; skaņas viļņu sajušana un vienkārši silta un jautra kopā būšana.

Pēdējā dienā noguruši, taču emocionāli piesātināti bija visi – dalībnieki, pedagogi, organizatori. Nometne izdevās laba un atmiņās paliekoša, tādēļ dalībnieki pamatoti cer uz turpinājumu.

DBK saka sirsnīgu paldies visiem, kas piedalījās un palīdzēja šo projektu īstenot!

https://www.facebook.com/dabasbalssklusuma

Bildes

 
Ieteikt:
 

Kalendārs

     

    Mēs iesakam